Maanzaad Heel Biologisch
Biologisch maanzaad is veelzijdig in gebruik en geschikt voor diverse recepten. Het geeft een lichte bite en subtiele smaak. Leverbaar in consumenten- en bulkverpakkingen.
- Kan zowel rauw als gebakken veilig gegeten worden
- Eenvoudig te verwerken in recepten
- Bevat van nature calcium (45%), magnesium (23%), fosfor (31%) en ijzer (17%)
Wat is maanzaad?
Maanzaad is een veelzijdig ingrediënt afkomstig van de papaver somniferum, ook wel de slaapbol genoemd. Wanneer het zaad rijp is, wordt het uit de bol geslingerd en verzameld. Dit kleine zaad wordt al lange tijd gebruikt binnen kruiden en specerijen. Het heeft een subtiele, nootachtige smaak en geeft een lekkere bite aan brood, gebak en andere producten.
Hoe wordt maanzaad gebruikt?
In zoete als hartige gerechten wordt maanzaad vaak gebruikt. Daarnaast wordt het verwerkt in deeg voor cake, muffins en als topping op brood, vaak met citroen en boter. Ook in salades en andere gerechten wordt maanzaad toegepast voor extra structuur. Het kan zowel rauw als na bakken in de oven veilig gegeten worden. De aanbevolen hoeveelheid ligt rond de 10 tot 25 gram per dag.
Is blauw maanzaad gezond?
Maanzaad bevat van nature actieve stoffen. Hieronder vallen vetten zoals onverzadigde vetzuren zoals omega-6 en verschillende mineralen. Om deze redenen past verantwoord gebruik van blauw maanzaad goed binnen een gezonde leefstijl.
Let op:
Dit product mag niet worden gebruikt als vervanging voor een gezonde levensstijl en een uitgebalanceerd en gevarieerd dieet.
Bij doorverkoop van dit artikel dient u de consument in te lichten m.b.t. maximale dosering van dit product.
Bewaren en kwaliteit
Dit product bewaar je het best droog, koel en donker. Zo blijft de kwaliteit stabiel en behoudt het zaad zijn smaak en structuur.
Maanzaad kopen bij Vehgroshop
Bij Vehgroshop kun je biologisch maanzaad bestellen en kies je voor betrouwbare kwaliteit met een ruime keuze aan verpakkingen, van kleine hoeveelheden tot kilo. Dankzij een stabiele voorraad en snelle levering heb je je bestelling snel in huis.
| Artikelnummer | 59810-conf |
|---|---|
| Productspecificatie | Specsheet |
| Productvorm | Heel |
| Kleur | Grijs |
| Ingrediƫnten | Maanzaad |
| Speciale Eigenschappen | BIO |
| Land van teelt | Turkije |
| Land van productie | Turkije |
| Merk | VehGro |
| HS-Code | 12079190 |
| Private Label mogelijk? | Nee |
| Aanbevolen gebruik | 10-25g per dag |
| Energie (kcal/kJ) | 1877 KJ / 455 Kcal |
| Vetten | 36 g (saturated: 4.4 g) |
| Koolhydraten | 2.4 g (sugars: 2.3g ) |
| Vezels | 24.0 g |
| Eiwitten | 19 g |
| Zout | 0.04 g |